×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 591.

Czym jest "Mały wolontariat"?

Szanowni Państwo! 

Rozpoczęliśmy II edycję programu społecznego „Mały Wolontariat”, który ma uczyć dzieci i młodzież wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat. 

Zapraszamy do udziału w programie wszystkich nauczycieli, rodziców, wychowawców i wychowawczynie domów dziecka, świetlic terapeutycznych itp. Regulamin programu prezentuje kroki, jakie trzeba podjąć, aby zorganizować wolontariat wśród dzieci.

Na potrzeby programu opracowaliśmy również konsultowane ze specjalistami scenariusze zajęć lekcyjnych na temat wolontariatu dla różnych grup wiekowych (klas przedszkola, I–III, IV–VI, gimnazjalnych). Każdy scenariusz zawiera podstawowe definicje związane z wolontariatem, opis przebiegu zajęć, listę materiałów potrzebnych do ich przeprowadzenia oraz dodatkowe wskazówki.

Uczestnicy programu będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych konkursach z nagrodami, a także szerzej prezentować swoje wolontariackie dokonania.

Jednym z elementów programu jest książka „Dobre uczynki Cecylki Knedelek".

Zachęcamy do lektury i przystąpienia do programu.

 

„Mały Wolontariat" to:

  • pomysł na uwrażliwienie ludzi na otaczający świat, zachęta do budowy Planety Pomocy złożonej z czerwonych, zielonych, niebieskich, pomarańczowych, czarnych, żółtych, różowych, białych i brązowych poletek,
  • przestrzeń, w której spotykają się dzieci i dorośli ze wszystkimi swoimi radościami, smutkami, troskami, marzeniami i planami,
  • próba opowiedzenia, jak słuchać, patrzeć, przeżywać, działać i troszczyć się o siebie i innych.

 

Zasady przystąpienia do programu:

1. Stworzenie grupy Małych Wolontariuszy w przedszkolu, szkole. Może być to cała klasa, przedszkole lub klub wolontariuszy. Najważniejsze, żeby na czele stał pełnoletni koordynator (nauczyciel, pedagog, bibliotekarka), a każdy z uczniów lub przedszkolaków miał świadomość, w czym bierze udział.

2. Przesłanie zgłoszenia w dniach od 01.09.2014 r. do 31.12.2014 r. poprzez stronę http://www.cecylkaknedelek.pl/wolontariat.html lub bezpośrednio na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i postępowanie zgodnie z informacją zawartą w mailu zwrotnym.

3. Prowadzenie całorocznych, aktywnych i regularnych działań na rzecz otaczającego nas świata. W programie „Mały Wolontariat” chodzi o budowanie świadomości młodzieży na temat pomagania innym oraz o podejmowanie działań długofalowych, które nie mają miały charakteru ulotnego, jednorazowego.

4. Przesyłanie do 30.04.2015 r. prac, zdjęć, kronik, filmów dotyczących działalności Małych Wolontariuszy na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub „Mały Wolontariat”, Centrum Rozwoju Rodziny, ul. Brzozowa 13, 61-429 Poznań.

5.
W maju 2015 roku Kapituła „Małego Wolontariatu”" zaprosi przedstawicieli uczestników programu na obchody Dnia Korczaka oraz przyzna wyróżnienia.

6. Wszystkie pytania prosimy kierować na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać telefonicznie: główny koordynator: Karolina Szafrańska-Bąk, telefon 785976206,

 

Kiedy robię coś dobrego czuję się tak, jakbym, jadła ciasteczko z leśnymi poziomkami.

Cecylka Knedelek

 

     

 

Patronat:

logo-qlturka logo-kopd

 

 

Kontakt

Cecylka Knedelek
Wydawnictwo Jedność dla Dzieci

ul. Jana Pawła II nr 4
25-013 Kielce

więcej...

Inne

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2010-2016 www.CecylkaKnedelek.pl